Volonteri iz Subotice u posjetu županiji

Zagrebačka županija bila je domaćin učiteljima osnovnih i srednjih škola i učenicima srednjih škola iz Subotice, uključenima u projekt „Volonteri Subotice“. Radi se o osobama koje tijekom ljeta, u suradnji s Hrvatskom čitaonicom i potporom Gradske knjižnice u Subotici, volontiraju u etno-kampu podučavajući njegove polaznike o kulturi i običajima matične domovine, kao i s poviješću, tradicijom i baštinom Hrvata u Vojvodini.

Volonteri su izrazili želju da posjete i pobliže upoznaju okolicu Zagreba, što je Županija i prihvatila. Trodnevni boravak u Zagrebačkoj županiji organiziran je u suradnji s OŠ „Stjepan Radić“ iz Božjakovine. Stečena iskustva i nova saznanja prenijet će ovogodišnjim polaznicima etno-kampa. Tijekom boravka u županiji volonteri su obišli rudnik u Rudama, Grgosovu špilju u Otruševcu i dvorac Lužnicu, bili su u slatkovodnom akvariju u Karlovcu, boravili su u Ivanić-Gradu i obišli Zagreb. Za njih su bile organizirane i edukativne radionice, a susreli su se i sa zamjenicom župana Nadicom Žužak.