OBAVIJEST MJEŠTANIMA NASELJA GORNJA DRENOVA I GORNJE PSARJEVO

Sukladno odredbi članka 26. Zakona o vodi za ljudsku potrošnju („Narodne novine broj 56/13, 64/15, 104/17 i 115/18) obavještavaju se mještani naselja Gornja Drenova i Gornje Psarjevo koji koriste lokalne vodovode da voda iz istih nije ispravna za korištenje.

Dana 26.02.2019. uzeti su uzorci vode za ljudsku potrošnju u naselju Gornje Drenova (Gornja Drenova 1B i Gornja Drenova 60) te u naselju Gornje Psarjevo (Gornje Psarjevo 84) u svrhu monitoringa vode za ljudsku potrošnju.

Temeljem Zakona o vodi za ljudsku potrošnju (NN 56/13,64/15, 104/17, 115/18) uzorci prema ispitivanim parametrima zbog bakteriološkog onečišćenja nisu sukladni Pravilniku o parametrima sukladnosti, metodama analize, monitoringu i planovima sigurnosti vode za ljudsku potrošnju te načinu vođenja registra pravnih osoba koje obavljaju djelatnosti javne vodoopskrbe (NN 125/17).

Korištenje takve vode za piće, pripremu jela, za osobnu higijenu predstavlja rizik za ljudsko zdravlje. Preporuka je prokuhavanje vode namijenjene piću kroz najmanje 3 minute i čuvanje takve vode na hladnome, u čistim i dezinficiranim posudama. Tu mjeru je potrebno provoditi do normalizacije stanja u vodoopskrbi, odnosno do dobivanja zdravstveno ispravnog uzorka.“