Dario Cebić dobitnik nove svjetske nagrade

Dugoselac Dario Cebić dobitnik je Svjetske nagrade „World Award 2018“ za izniman doprinos tamburaškoj glazbi te kao solist na tamburi i pedagog.

Nagrada mu je dodijeljena od strane „International Art Society & Academy“ te je samo jedna u nizu brojnih nagrada i priznanja koje je u svojoj bogatoj dosadašnjoj karijeri dobio ovaj etablirani dugoselski skladatelj, glazbeni pedagog i doktor glazbenih znanosti.

Inače, Dario Cebić doktorski studij iz glazbenih znanosti završio je u Grazu na „Universität für Musik und darstellende Kunst“, a poslijediplomski studij kompozicije na „Universität für Musik und darstellende Kunst“ u Beču. Kompoziciju je specijalizirao na „Hochschule für Musik“ u Frankfurtu dok je glazbene znanosti, analize i tehniku moderne kompozicije specijalizirao na „Hochschule für Musik Hanns Eisler“ u Berlinu.

Iskrene čestitke gospodinu Cebiću.