Ivanićgradski srednjoškolci nagrađeni putovanjem u Strasbourg

Učenici Srednje škole Ivan Švear Ivanić-Grad, članovi Foto-video družine „Lumière“, osvojili su četvrto mjesto na video-natječaju „Ovaj put glasam“ u organizaciji Ureda Europskog parlamenta u Hrvatskoj.

Za ostvareni uspjeh 24 učenika i 3 profesora nagrađena su studijskim posjetom Europskom parlamentu u Strasbourgu te sudjelovanjem na programu „EUROSCOLA Day“ koji se održao 18. siječnja 2019. godine.

U okviru programa učenici i profesori imali su priliku upoznati svoje vršnjake iz 22 europske zemlje te raspravljati i iznijeti svoja promišljanja o relevantnim i aktualnim temama poput održivog razvoja, migracijske politike, zapošljavanja mladih unutar Europske unije, predstojećih izbora za Europski parlament, ostvarivanja ljudskih prava u državama članicama itd.

Njihov uradak pogledajte ovdje.

Čestitamo učenicima i profesorima na ostvarenom uspjehu!