Koordinacija za ljudska prava održala sjednicu

Koordinacija za ljudska prava Zagrebačke županije donijela je na svojoj 5. sjednici prijedlog Plana rada Koordinacije za 2019. godinu, kojeg sada treba odobriti Županijska skupština.

Članovi Koordinacije, na čelu s predsjednikom Rudolfom Vujevićem, raspravljali su o planskim aktivnostima koje, između ostaloga, podrazumijevaju prikupljanje saznanja o kršenju ljudskih prava te aktivno sudjelovanje u rješavanju konkretnih slučajeva. Također, Koordinacija će nastaviti suradnju s nevladinim udrugama i institucijama koje se bave zaštitom ljudskih prava i prava nacionalnih manjina te će poticati osnivanje takvih tijela u gradovima i općinama Zagrebačke županije, a obilježavat će i prigodne datume.

Upravo vezano za prigodne datume, pokrenuta je inicijativa za organizacijom koncerta povodom Dana ljudskih prava (10. prosinca) u Velikoj Gorici, a na kojem bi nastupila ženska vokalna etno-skupina Ezerke.