Predsjednica odlikovala Renata Mittermayera

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović u prigodi Dana državnosti odlikovala je Renata Mittermayera, dugogodišnjeg ravnatelja Specijalne bolnice za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra Redom Danice hrvatske s likom Katarine Zrinske, za osobite zasluge u unaprjeđenju zdravstvene i socijalne skrbi te izniman dugogodišnji doprinos u pružanju pomoći djeci i mladima.

 „Svako društvo svoju zrelost pokazuje u brizi prema svojim najranjivijim skupinama, djeci i bolesnicima, osobama s posebnim potrebama, kao i mladima bez odgovarajuće roditeljske skrbi. O njima brinu pojedinci koji toplinom svoje humanosti oplemenjuju i ustanove koje im pružaju dom, skrb, vrhunsku liječničku pomoć i toplu ljudsku riječ. Na tome smo im neizmjerno zahvalni“, istaknula je predsjednica Grabar-Kitarović.

Ravnatelju Mittermayeru upućujemo iskrene čestitke povodom odlikovanja!