Proglašena elementarna nepogoda za područje Velike Gorice i Pokupskog

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić proglasio je elementarnu nepogodu za područje grada Velike Gorice i općine Pokupsko nastalu uslijed oborinskog nevremena praćenog tučom dana 12. lipnja 2018. godine, a koja je na navedenom području nanijela štetu na poljoprivrednim kulturama i građevinskim objektima.

Nakon Županove Odluke o proglašenju elementarne nepogode, Gradsko i Općinsko povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda dužno je odmah, a najkasnije u roku od 8 dana od nastanka štete, izraditi Prvo priopćenje s procjenom ukupne štete te ga dostaviti Županijskom povjerenstvu koje će potom zbrojene podatke dostaviti Državnom povjerenstvu.

Također, Grad i Općina su dužni unijeti procijenjene štete u Registar šteta u poljoprivredi.