Predavanje povodom Međunarodnog dana borbe protiv ovisnosti

 Povodom obilježavanja 26. lipnja – Međunarodnog dana borbe protiv ovisnosti i nezakonitog prometa drogama, u SŠ Dugo Selo održano je predavanje za učenike prvog razreda u svrhu preventivnog djelovanja prema zlouporabi droga .

Predavanje pod nazivom „Droga, loš životni izbor“ održao je kriminalist Dubravko Klarić iz Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade RH, ujedno i član Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga Zagrebačke županije.

Tom prigodom školi su dodijeljeni plakati na temu štetnosti droga i knjiga „Droga, loš životni izbor“, autora Dubravka Klarića napisana kao edukativno-preventivni materijal za djecu.

Generalna skupština Ujedinjenih naroda 1987. godine proglasila je 26. lipnja Međunarodnim danom borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama želeći upozoriti svjetsku javnost na rastući problem zlouporabe droga i potrebu aktivnog uključivanja svih aktera u postizanju zajedničkog cilja –društva slobodnog od zlouporabe droga.