Redizajnirani „Kalkulator bodova“ za osmaše

S ciljem olakšanja upisa u željene srednje škola, portal Srednja.hr prije nekoliko je godina pokrenuo aplikaciju „Kalkulator bodova“ pomoću kojeg učenici, ali i njihovi roditelji, na jednostavan i brz način mogu izračunati koliko će bodova imati prilikom upisa.

Ove godine, zahvaljujući potpori Hrvatske zajednice županija, „Kalkulator bodova“ je doživio redizajn pa se tako učenici sada mogu informirati i o minimalnom, maksimalnom te prosječnom broju bodova iz prethodne školske godine potrebnom za upis željenog srednjoškolskog programa.

Inače, prošle je godine funkcije ovog praktičnog alata isprobalo više od 140.000 posjetitelja stranice „Kalkulator bodova“, a iz Hrvatske zajednice županija se nadaju da će ova nadogradnja sustava potaknuti osmaše da se informiraju o mogućnostima školovanja u matičnoj županiji.