Najbolji likovni i literarni radovi na temu vatrogastva

Dodijeljene su nagrade najboljim autorima likovnih i literarnih radova na temu vatrogastva.

Natječaj je organizirala Vatrogasna zajednica Zagrebačke županije, a na njega je ove godine pristiglo 295 radova učenika osnovnih škola. Najbolje su odabrali stručno povjerenstvo Vatrogasne zajednice (VZ) i posjetitelji mrežne stranice www.vzzz.hr, a nagrade su im uručili župan Stjepan Kožić, predsjednik VZ-a Stjepan Ptiček i zapovjednik VZ-a Josip Novosel.  

„Želimo da mladi kroz ovaj natječaj shvate što vatrogastvo znači za njihovu sredinu i kako funkcionira sustav vatrogastva. Želimo i da neki od njih sutra budu dio tog sustava“, rekao je župan, dodavši da požari stalno vrebaju, pa vatrogasci uvijek trebaju biti spremni. Stoga im Županija, rekao je, nastoji maksimalno pomoći, prije svega nabavom neophodne opreme.

U kategoriji likovnih radova, prema ocjeni stručnog povjerenstva, najbolji su bili Teo Todorović (4. razred, OŠ „Ljubo Babić“, PŠ Cvetković), Rea Plavić (8. razred, OŠ „Stjepan Radić“, Božjakovina) i, u kategoriji djece s posebnim potrebama, Lucija Mesec (8. razred, OŠ Dubrava, PŠ Farkaševac), a u kategoriji literarnih radova Franka Hubzin (4. razred, OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić-Grad) i Anelly Dea Dubroja (6. razred, OŠ Dubrava). Posjetitelji mrežne stranice VZ Zagrebačke županije najviše glasova u kategoriji likovnih radova dali su Viktoru Crnčiću (1. razred, OŠ Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina) te Bruni Šlogar i Josipu Dramcu (učenicima 8. razreda OŠ „Pavao Belas, Brdovec), a u kategoriji literarnih radova Dominiku Zeliću (2. razred, OŠ „Ivan Benković“, Dugo Selo) i Patriku Klančiru (7. razred, OŠ Jakovlje).

Uvodno, uz župana Stjepana Kožića i predsjednika Vatrogasne zajednice Stjepana Ptičeka, najuspješnije sudionike natjecanja, u ime Državne uprave za zaštitu i spašavanje, pozdravio je zamjenik glavnoga vatrogasnog zapovjednika Željko Sutlar. Rekao je da raduje što djeca prepoznaju važnost vatrogastva i što se kroz ovakve aktivnosti upoznaju s opasnostima od požara.