Sanjkanje na Plešivici

Zamjenica župana Nadica Žužak prisustvovala je otvorenju sanjkaškoga natjecanja „Kup Plešivice“ kojega je na najstarijoj prirodnoj sanjkaškoj stazi u nas organizirao Sanjkaški klub „Plešivica 1907“. Iako ove godine, zbog vremenskih (ne)prilika staza nije bila zaleđena i brza, okupila je brojne sanjkaše u kategorijama djevojčica, dječaka, gospode i dama.

„Plešivica je vinska destinacija i kao takva velikim je slovima upisana na turističkoj karti županije. No osim vina i dobre kuhinje, mještani Plešivice svjesni su da posjetiteljima moraju ponuditi još nešto, stoga i organiziraju ovaj sanjkaški kup. Sanjkanje na Plešivici ima tradiciju dulju od sto godina i prava je šteta što, zadnjih godina, zbog klimatskih uvjeta ne možemo svaku nedjelju provesti ovdje na sanjkanju“, rekla je zamjenica Žužak.