Martinje u Zagrebačkoj županiji

„Došel bu, došel sveti Martin, on bu ga krstil, ja ga bum pil“… poznate su riječi koje se rado pjevaju po kletima i podrumima mnogih naših mjesta 11. studenog, na blagdan sv. Martina.

 Dan je to kada ljubitelji vina dolaze na svoje jer se mošt pretvara u vino, a taj radostan događaj „krštenja mošta“ u našim se krajevima održava po posebnim pravilima, uz vrhunska vina i domaće specijalitete. U Zagrebačkoj županiji brojna seosko-turistička domaćinstva, vinotočja i ugostitelji će i ove godine tradicionalno proslaviti blagdan omiljenog sveca, a Dugo Selo i Pisarovina ujedno i svog nebeskog zaštitnika.

Ako još uvijek ne znate gdje ćete krstiti mošt u mlado vino pogledajte ovdje što se nudi u gradovima i mjestima diljem županije i provedite nezaboravan vikend u dobrom društvu uz vrhunska mlada vina.