Dobrovoljno darivanje krvi

U prostorijama Zagrebačke županije održana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Zagreb.

Akciji, trećoj po redu ove godine, tradicionalno su se odazvali zaposlenici Zagrebačke županije i Hrvatske lutrije, a prikupljeno je 102 doze krvi.

Inače, ova akcija je posebna po tome što joj se odazvao najveći broj darivatelja krvi do sada. Iz Gradskog društva Crvenog križa Zagreb izrazili su zadovoljstvo rekordnim brojem prikupljenih doza, a posebno su istaknuli kako se akcijama prikupljanja krvi na ovoj lokaciji odaziva sve veći broj novih dobrovoljnih darivatelja.

Inače, prva akcija prikupljanja krvi održana je 23. listopada 1953. godine u Sisku te se na taj dan obilježava Dan dobrovoljnih darivatelja krvi. Dobrovoljni darivatelji krvi mogu postati sve zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.