20 godina Kuće susreta Tabor

U Samoboru je svečanim euharistijskim slavljem obilježena 20. obljetnica djelovanja Kuće susreta Tabor.

Osnovao ju je pokojni fra Zvjezdan Linić u nekadašnjoj franjevačkoj gimnaziji pokrenuvši duhovne obnove, seminare te susrete mladih, umirovljenika i branitelja koje je u protekla dva desetljeća pohodilo gotovo 400 tisuća ljudi iz zemlje i inozemstva.

Obljetnica je simbolično proslavljena na blagdan Preobraženja Gospodinova na brdu Tabor, po kojem kuća nosi ime, a koje je promijenilo živote apostola Ivana, Mateja i Petra, baš kao što duhovne obnove preobražavaju živote onih kojih ih pohode.

Euharistijsko slavlje u parku ispred Kuće susreta Tabor predvodio je provincijalni ministar Hrvatske franjevačke provincije svetog Ćirila i Metoda, fra Ilija Vrdoljak, uz sadašnjeg duhovnika i voditelja kuće, fra Ivana Matića te brojne svećenike.

Svečanosti su nazočili župan Zagrebačke županije, ujedno i izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske, Stjepan Kožić te zamjenik župana Hrvoje Frankić.

Kuća susreta Tabor ove je godine povodom Dana županije za svoje djelovanje nagrađena Poveljom Zagrebačke županije.