Zavjetno hodočašće vatrogasaca u Mariju Bistricu

Vatrogasna zajednica Zagrebačke županije bila je sudomaćin ovogodišnjega, 18. zavjetnog hodočašća hrvatskih vatrogasaca u Nacionalno svetište Majke Božje Bistričke. Vatrogasci se na ovaj način, na kraju Mjeseca zaštite od požara, a prije početka protupožarne sezone na priobalju, žele odužiti Majci Božjoj na njezinim pomoćima u njihovim akcijama.

„Pred vatrogascima je najzahtjevnije razdoblje u godini i ovo je, na neki način, duhovna priprema kako bi što lakše odradili protupožarnu sezonu“, rekao je Željko Popović, načelnik Hrvatske vatrogasne zajednice.

Prije svete mise, koju je predvodio rektor Svetišta Domagoj Matošević, vatrogascima-hodočasnicima, uz ostale, obratio se i župan Stjepan Kožić.

„Zajedno ćemo danas moliti Majku Božju da vas čuva u obavljanju vašega poziva kako bi iz vatrene stihije izašli neoštećeni, baš poput njezinog kipa u velikom požaru prije gotovo 140 godina“, rekao je župan, dodavši da je doprinos vatrogasaca zajednici neizmjeran.

„Vi ste dokaz da vatrogastvo u Hrvatskoj ima dugu tradiciju, ali i sigurnu budućnost“, rekao je.