Raspored besplatnih pregleda ranog otkrivanja melanoma za svibanj i lipanj

Preventivni program ranog otkrivanja zloćudnih tumora na području Zagrebačke županije nastavlja se u svibnju i lipnju, a za njegovu provedbu Zagrebačka županija osigurala je u 2017. godini 50.000 kuna.

Program će provoditi dermatovenerolozi iz Specijalne bolnice Naftalan u prostorijama Ljekarni Zagrebačke županije prema sljedećem rasporedu (telefonske rezervacije termina su obvezne):

Ovaj program Zagrebačka županija provodi četvrtu godinu zaredom, a interes stanovnika Županije je iznimno velik. Prema izvješću Specijalne bolnice Naftalan u 2016. godini ovim programom bilo je obuhvaćeno 426 osoba s područja Zagrebačke županije.

Inače, redoviti pregledi kože s ciljem otkrivanja zloćudnih tumora kože u što ranijem stadiju bolesti, otvaraju mogućnosti potpunog izlječenja.