Završena biciklistička utrka Tour of Croatia

Simbolično, zajedno s gradonačelnikom Samobora Krešom Beljakom, župan Stjepan Kožić označio je start posljednje dionice biciklističke utrke Tour of Croatia, koja se u dužini od 147 kilometara vozila od Samobora preko Svete Nedelje, Oroslavja, Marije Bistrice, Bedenice i Svetog Ivana Zeline do Zagreba.

„Ova dionica utrke ujedno je i turistička promocija Zagrebačke županije. Izuzetno sam ponosan što ona starta u Samoboru, turističkom biseru županije“, rekao je župan. Direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ružica Rašperić dodala je da županija ima ogromne potencijale za razvoj cikloturizma i brojne označene biciklističke rute, a uskoro će se izraditi i Operativni plan njegova daljnjeg razvoja.

„Kao oblik turizma, cikloturizam je u svijetu iznimno popularan. Naravno, moramo razvijati i svijest da je on i zdrav način življenja“, zaključila je Rašperić.