Osnovana udruga Društvo naša djeca Sveti Ivan Zelina

U zelinskoj Gradskoj vijećnici u nedjelju je osnovana udruga Društvo Naša djeca Sveti Ivan Zelina.

Za predsjednika udruge izabran je Dubravko Žilavec, koji je ujedno i pokrenuo inicijativu za osnivanjem Društva Naša djeca u Zelini te okupio 50-ak članova Inicijativnog odbora.

Društva Naša djeca (DND) djeluju u gradovima i općinama diljem Hrvatske s ciljem promoviranja i zagovaranja dječjih prava, organiziranja dječjih aktivnosti u slobodno vrijeme te pomoći i podrške roditeljima u razvoju i odgoju djece.

Inače, krovna udruga DND-a je Savez društava Naša djeca Hrvatske (Savez DND) koji kao dragovoljna, nevladina, neprofitna i humanitarna udruga građana osnovan 1950. godine. Savez okuplja, potiče i pruža pomoć udrugama DND koja djeluju u gradovima i općinama diljem Hrvatske, u akcijama i aktivnostima s djecom i za djecu. Savez DND je punopravan član Eurochilda, Defence for Children International (DCI), Child Rights Information Network (CRIN) i Europske mreže gradova prijatelja djece.

Iz Društva Naša djeca Sveti Ivan Zelina pozivaju sugrađane i roditelje da se pridruže radu udruge.