Započeli radovi na izgradnji čvora Donja Zdenčina

U prisutnosti mnogobrojnih uzvanika danas je obilježen početak radova na izgradnji čvora Donja Zdenčina s cestarinskom naplatom i nadvožnjakom.

Ovaj projekt vrijedan gotovo 60 milijuna kuna od iznimnog je značaja za daljnji razvoj Zagrebačke županije. Završetak radova očekuje se za dvije godine.

Državni tajnik Zdravko Livaković rekao je kako je u proteklih šest godina sagrađeno 510 km autocesta oko kojih je otvoreno 300 gospodarskih zona.

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić izrazio je zadovoljstvo što će i ovaj dio županije dobiti izlaz na autocestu. Kazao je i kako je ovaj projekt od iznimnog značaj za razvoj gospodarske zone u Klinča Selu.

Inače, radove na izgradnji čvora Donja Zdenčina izvodi Poslovna udruga Viadukt d.d. i Strabag AG. Stručni nadzor i kontrolu kvalitete izvedenih radova i ugrađenih materijala vršit će IGH d.d. iz Zagreba.