Druženje pripadnika makedonske nacionalne manjine

Povodom Dana nezavisnosti Republike Makedonije koji se službeno obilježava 8. rujna, prigodni program, uz druženje pripadnika makedonske nacionalne manjine koji žive na prostoru županije, organizirali su predstavnica makedonske nacionalne manjine u Zagrebačkoj županiji Lena Đapić i Hrvatsko-makedonsko društvo. Prikazan je film o ljepotama i kulturnom nasljeđu Makedonije, dok je u glazbenom dijelu programa nastupila ženska vokalna etno-skupina „Ezerki“ uz pratnju orkestra „7/8“. Prisutna je bila i veleposlanica Makedonije u RH Daniela Karađozoska, a u ime Županije predsjednik Skupštine Dražen Bošnjaković.

„Posebnost i različitost nacionalnih manjina veliko su bogatstvo za županiju. Podupiremo očuvanje njihove tradicije i kulture“, rekao je Bošnjaković, dodajući da i osobno voli slušati etno-skupinu „Ezerki“.