7. Izložba bučinog ulja Sjeverozapadne Hrvatske

Svečano otvorenje 7. Izložbe bučinog ulja Sjeverozapadne Hrvatske održat će se u subotu 14. listopada 2017. godine u Maloj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad (Moslavačka 11, Ivanić-Grad) s početkom u 12:00 sati.

U ime Zagrebačke županije otvorenju će nazočiti župan Stjepan Kožić.

Ovogodišnji domaćin izložbe je Zagrebačka županija, a uz domaćina izložbu zajednički organiziraju Krapinsko-zagorska te Varaždinska županija.

Program izložbe:

12:00 – otvorenje izložbe, uvodno obraćanje
12:10 – komentar rezultata ocjenjivanja, Nenad Martinec, univ. spec. techn. aliment., Bioinstitut d.o.o. Čakovec
12:25 – „Izazovi proizvodnje bučinog ulje vrhunske kvalitete“, izv. prof. dr. sc. Sandra Balbino, Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu
12:40 – proglašenje najboljih ulja, dodjela diploma i priznanja
13:00 – degustacija bučinih ulja i domjenak

Bučina ulja Sjeverozapadne Hrvatske moći će se i kupiti u subotu i nedjelju, 14. i 15. listopada od 9:00 do 18:00 sati na otvorenom prostoru između Gradske tržnice i Trga Vladimira Nazora u Ivanić-Gradu.