Predstavljanje 19. festivala slastica Zagrebačke županije „Kriški oblizeki“

Press konferencija na kojoj će se predstaviti program 19. festivala slastica Zagrebačke županije ”Kriški oblizeki” održat će se u utorak, 30. kolovoza 2016. godine u 11:00 sati u uredu Turističke zajednice Zagrebačke županije (Preradovićeva 42, Zagreb).

Program ovogodišnjih „Kriških oblizeka“ predstavit će Ivana Posavec Krivec, predsjednica Društva Naša djeca Križ, organizatora manifestacije, i Božica Brkan, gastrospisateljica i predsjednica stručnog ocjenjivačkog suda.

„Kriški oblizeki“ najstarija su slatka gastronomska manifestacija u Hrvatskoj, a održavaju se svake godine u rujnu. Koncipirani su na natjecateljskom karakteru, a pravo sudjelovanja ostvaruju svi pojedinci koji ispeku i poklone slasticu, te na priloženom obrascu dostave recept. Sve donirane slastice prodaju se na izložbi, a prihod ide u humanitarne svrhe.