Učenici Daria Cebića opet najbolji

Tamburaški orkestar Glazbene škole Dugo Selo pod vodstvom Daria Cebića na međunarodnom natjecanju World Cup of Folklore održanom od 4. do 9. svibnja u Italiji odnio je naslov pobjednika, zlatnu medalju za orkestar, te naslov ,,Laureat" cijelog natjecanja.

Osim pobjede Tamburaškog orkestra, prvo mjesto u kategoriji solo osvojio je Jan Orešić, drugo Stjepan Klarić, dok je treće mjesto pripalo Davidu Štrumanu.

Natjecanje je održano pod patronatom Europske folklorne asocijacije (EAFF) te Svjetske folklorne asocijacije (WAFF).

Nakon izvrsnih nastupa, učenici Dugoselske glazbene škole dobili su i službeni poziv organizatora na Svjetsko folklorno prvenstvo koje će se održati 2017. godine, te poziv na gostovanja u Rusiju, Kinu, Španjolsku, Italiju i Francusku.

Iskrene čestitke prof. Dariu Cebiću i njegovim učenicima.