Održan Gastro-eko-etno zaprešićkog kraja

Turistička zajednica „Savsko-sutlanska dolina i brigi“ i Općina Brdovec organizirali su u Šenkovcu 5. gastro-eko-etno sajam zaprešićkog kraja.

Sudjelovalo je desetak restorana te nekoliko obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava koja se bave proizvodnjom hrane, vina, bučina ulja, gljiva, meda, kao i udruge koje njeguju tradicijske običaje. Uz goste iz Krapinsko-zagorske županije i tradicionalno s otoka Hvara, po prvi su puta sudjelovali i ugostitelji iz Fažane. Predstavili su istarsku kuhinju i, sudjelovanjem KUD-a Ulika, narodne običaje i ples.

Županija je bila pokrovitelj manifestacije koju je, u ime župana, otvorio pročelnik za fondove Europske Unije, regionalnu i međunarodnu suradnju Josip Kraljičković. „Kada kupujete, kupujte i uživajte u našem domaćem, hrvatskom proizvodu“, poručio je.