40. Samoborska glazbena jesen

U dvorani Hrvatskog društva skladatelja u Zagrebu, na konferenciji za medije, predstavljen je program ovogodišnjeg izdanja Samoborske glazbene jeseni.

Jubilarne 40. Samoborske glazbene jeseni, čiji je jedan od pokrovitelja Zagrebačka županija, imat će retrospektivan karakter, odnosno ponovno će okupiti pobjednike Međunarodnog natjecanja mladih glazbenika Ferdo Livadić, koji su svoje prve uspjehe postigli upravo u Samoboru. U nizu posebno osmišljenih programa nastupit će tako Javor Bračić, Petrit Çeku, Zrinka Ivančić, Petra Kušan, Dunja Bontek, Srđan Bulat, Ivan Šverko i Tanja Sonc.

Srećko Bradić, umjetnički ravnatelj festivala, predstavio je osnovni plan Samoborske glazbene jeseni, pri čemu će sastavni dio biti 12. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić, 4. međunarodno skladateljsko natjecanje New Note te Ivana Bilić Marimba Week. Ljubitelji ovog glazbenog izričaja ponovno će uživati i u vrhunskim izvedbama Simfonijskog orkestra HRT-a pod ravnanjem maestra Vladimira Kranjčevića, Josea Gallarda, Gernota Süssmutha, Jelene Očić, Katarine Livljanić & Dialogosa, Komornog gudačkog orkestra Slovenske filharmonije, Cantus Ansambla te violinista Irvinea Ardittija, koji će na Muzičkoj akademiji održati i masterclass.

Ovogodišnje kandidate na natjecanju Ferdo Livadić predstavila je izvršna direktorica Renata Glojnarić, dok je poziv za dolazak na Festival ljubiteljima glazbe uputila zamjenica gradonačelnika Grada Samobora Sanja Horvat Iveković.

Organizator 40. Samoborske glazbene jeseni je Pučko otvoreno učilište Samobor, a pokrovitelji su: predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, Ministarstvo kulture, Zagrebačka županija, Grad Samobor, Hypo Alpe Adria bank i Croatia osiguranje.

Program Samoborske glazbene jesen možete vidjeti ovdje.