Odana počast braniteljima Zagrebačke županije

U sjećanje na 27. lipnja 1991. godine, kada je u Pokupskome, na prvoj crti bojišnice uz rijeku Kupu, raspoređena 2. "A" brigada ZNG-a, današnji dan obilježava se kao Dan branitelja Zagrebačke županije.

Tim povodom u Pokupskom je izaslanstvo Zagrebačke županije i Općine Pokupsko, zajedno s članovima Odbora za branitelje Zagrebačke županije te udovicama poginulih branitelja, položilo vijenac i zapalilo lampaše uz novopostavljenu spomen ploču hrvatskim braniteljima s područja Zagrebačke županije na mostu na rijeci Kupi. 
 
U izaslanstvu Županije, uz župana Stjepana Kožića, bili su njegov zamjenik Damir Tomljenović i predsjednik Županijske skupštine Dražen Bošnjaković.

Također, u prisutnosti čelnika Županije, položeni su vijenci i zapaljeni lampaši i na spomen obilježju pored mosta u Jamničkoj Kiselici u općini Pisarovina.