Održana izložba cvijećaU vršilnici Novih dvora Jelačićevih u Zaprešiću održana je protekloga vikenda 11. izložba cvijeća Zagrebačke županije. Sudjelovalo je 14 proizvođača, članova Udruge „Maćuhica“, te njihovi gosti iz Primorsko-goranske županije. Izložbu je otvorio župan Stjepan Kožić.

„Županija pripomaže proizvođače cvijeća raznim oblicima potpora, od sufinanciranja nabave sadnica do podizanja plastenika. Potičemo i njihovo udruživanje, kako bi bili jači na sve nemilosrdnijem tržištu“, rekao je župan Kožić.
Pod pokroviteljstvom Županije, izložbu su zajedno organizirali Udruga proizvođača cvijeća „Maćuhica“, Grad Zaprešić i njegova Turistička zajednica, Savjetodavna služba i Zaprešić d.o.o. za obavljanje komunalnih djelatnosti. Najviše je bilo ljetnica, za uređenje okućnica i balkona, poput salvije, lobelije, ageratuma, tagetisa, pelargonija, potunije, surfinije...„Zadovoljni smo ovogodišnjom sezonom. Nije neka velika prodaja, ali s obzirom na gospodarsku situaciju zadovoljavajuća“, istaknuo je Stjepan Vugrin, predsjednik Udruge „Maćuhica“.