Nove strategije i tehnologije za obuzdavanje klimatskih promjenaSuradnjom Regionalne energetske agencije sjeverozapadne Hrvatske - REGEA i Talijanskog instituta u Zagrebu održan je međunarodni skup „Nove strategije i tehnologije za obuzdavanje klimatskih promjena - ususret COP20“.

Namjera je bila upozoriti na probleme neučinkovitog korištenja prirodnih resursa i prekomjernoga štetnog utjecaja na klimu, a poseban naglasak stavljen je na značaj regionalne suradnje prilikom izrade te promicanja projekata energetske učinkovitosti. U obraćanju sudionicima skupa, Julije Domac, direktor REGEA-e, rekao je da treba smanjiti aktivnosti koje štete klimi, a razvijati projekte bazirane na obnovljivim izvorima energije i energetske učinkovitosti. Talijanske primjere dobre prakse prenijela je delegacija regije Abruzzo, niskougljičnu strategiju RH predstavila je Marija Šćulac Domac, pomoćnica ministra zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske, a o Masterplanu javne rasvjete Zagrebačke i Krapinsko-zagorske županije govorio je Ivan Pržulj, pomoćnik ravnatelja REGEA-e.