Proglašeni najbolji sportaši županije u 2013.Giovanni Cernogoraz, član velikogoričkoga Streljačkog društva „Gord” i europski prvak u streljaštvu u disciplini trap te treći na svjetskom prvenstvu najbolji je sportaš, a Ana Lenard, članica Karate kluba Samobor i prvakinja Europe u ekipnoj te Hrvatske u pojedinačnoj konkurenciji, najbolja je sportašica Zagrebačke županije u 2013. godini. Proglašenje najboljih, u organizaciji Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije, održano je u Dugom Selu.Najboljom ženskom ekipom proglašene su rukometašice Samobora, osvajačice trećeg mjesta u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi i sudionice finala EHF Challenge kupa, dok su priznanje za najbolju mušku ekipu primili kuglači Zaprešića, prvaci države i osvajači hrvatskoga kupa.Najboljom mladom sportašicom proglašena je Natalija Lovrić, članica Taekwando kluba „Velika Gorica“, prvakinja Hrvatske i drugoplasirana na prvenstvu Europe u konkurenciji mlađih kadetkinja, a najboljim mladim sportašom Jakov Bunjevac, član Karate kluba „Mladost” iz Ivanić-Grada, drugoplasirani na Svjetskom i Europskom prvenstvu te prvak Balkana.Najbolji sportaš s invaliditetom je Pavo Jozić, a najbolji sportski kolektiv Stolnoteniski klub osoba s invaliditetom Samobor i Sveta Nedelja, čiji je Pavo član.

Za značajna ostvarenja u sportu priznanje su primili: Renato Majcunić (Košarkaški klub Jaska), Željko Mlinarić (Ženski kuglački klub Zaprešić), Antun Vrčković (Sportsko ribolovno društvo „Rak”, Rakitje), Mladen Vrabec (NK Dugo Selo), Damir Pavlović (Rukometni klub „Ivanić“), Stjepan Mikša (NK Jamnica), Devi Debijađi (HNK Gorica) i Martina Bublić (Gimnastički klub Samobor), te NK Udarnik, KK Jaska, Taekwondo klub Rugvica, Auto karting klub Sveta Nedelja, Šahovski klub „Ban Jelačić”, NK Dugo Selo, NK Vrbovec, Moto cross klub Marović i Karate klub „Mladost“.

Posebnu nagradu za dugogodišnji doprinos razvoju sporta Zagrebačke županije primio je Juro Horvat, dugogodišnji glavni tajnik županijske Zajednice športskih udruga i saveza.

Priznanja najboljima uručili su župan Stjepan Kožić i njegovi zamjenici Rudolf Vujević i Damir Tomljenović, predsjednik Županijske skupštine Zagrebačke županije Dražen Bošnjaković i potpredsjednik Mario Vlahović, predsjednik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije Vladimir Bregović, gradonačelnik Dugog Sela Stipo Velić te pomoćnik glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora za lokalni šport Siniša Krajač.Čestitavši nagrađenima na uloženom trudu i ostvarenim rezultatima, župan Kožić rekao je da se od njih očekuju nove medalje te obećao daljnju pomoć Županije. „Treniranjem i odricanjem, sportskim načinom života promičete hrvatski sport, županiju i domovinu Hrvatsku. Niz godina smo uz vas, podržavamo vas, bit će tako i dalje! Gradnjom sportskih dvorana stvaramo uvjete za vaše još bolje treniranje“ - rekao je župan, dodavši da ni u gospodarski teškim vremenima sredstva za sport nisu smanjivana.

U ime Zajednice sportskih udruga i saveza sportašima je čestitao njezin predsjednik Vladimir Bregović, rekavši kako se županija može ponositi ostvarenim sportskim rezultatima u 2013. godini. „Sport odgaja ljude, a njime se u županiji, kroz 900 klubova, bavi oko 25.000 sportaša. Nakon Grada Zagreba, najviše u Republici Hrvatskoj izdvajamo za sport. Svaka kuna namijenjena sportu pametno se uloži, a sportaši nam to vraćaju svojim rezultatima“ - rekao je Bregović.