Prijedlog liste za stipendije za 2013./2014.

Povjerenstvo za dodjelu stipendija Zagrebačke županije, na sjednici održanoj 27. studenoga 2013. godine, utvrdilo je PRIJEDLOG LISTE ZA DODJELU STIPENDIJA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE za školsku godinu 2013./2014.

U roku 8 dana od objave liste na oglasnim pločama gradova i općina te internet stranicama, svaki kandidat može podnijeti pismeni prigovor na listu, zaključno s petkom, 6. prosinca 2013. godine. Prigovor se dostavlja u pisanom obliku poštom ili osobno na adresu: Zagrebačka županija, Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Ulica grada Vukovara 72/V, 10000 Zagreb, s naznakom „Za natječaj za stipendije – Prigovor.“

Nakon isteka roka od 8 dana, Župan će donijeti odluku o prigovoru, a Povjerenstvo utvrditi Konačnu listu.

Prema Odluci Župana o raspisivanju natječaja dodijelit će se 30 stipendija za učenike i 20 stipendija za studente.

Od ukupno 30 stipendija za učenike dodijelit će se:
A) učenicima prema kriteriju izvrsnosti 10 stipendija, od toga do 3 stipendije za zanimanja glazbenog smjera
B) učenicima prema socijalnom kriteriju 20 stipendija, od čega 8 stipendija učenicima za deficitarna zanimanja: armirač, autolimar, fasader, konobar, krovopokrivač, limar, mesar, obućar, pediker, plinoinstalater, staklar, stolar,  strojobravar, tesar, tokar, vodoinstalater, zaštitar-čuvar i zavarivač.

Od ukupno 20 studentskih stipendija dodijeliti će se:
A) studentima prema kriteriju izvrsnosti 10 stipendija, od toga najviše 3 stipendije za zanimanja glazbenog smjera
B) studentima prema socijalnom kriteriju 10 stipendija.

Prijedlog liste za dodjelu stipendija Zagrebačke županije možete vidjeti ovdje.

Kriterije za sudjelovanju na natječaju možete vidjeti ovdje.