Održan „Gastro Turopolja““Nedjeljni turopoljski ručak” središnje je događanje manifestacije “Gastro Turoplja” koja je proteklog vikenda održana u Velikoj Gorici.

Ručak je upriličen na Trgu kralja Tomislava, gdje su turopoljski ugostitelji ponudili najbolje sa svojih jelovnika, a 'u slast' su bila i jela koja su pripremale njihove kolege iz prijateljskog udruženja obrtnika s Korčule i Lastova.

Toplo, sunčano vrijeme i ukusne turopoljske delicije privukle su veliki broj gostiju koji su s 20 kuna, koliko je koštao ručak, pomogli Pučku kuhinju Velike Gorice. Iduće godine, najavljeno je, “Gastro Turopolja” se otvara prema Europi, pa će uz domaća biti ponuđena i jela s europskih jelovnika.

Manifestaciju je organiziralo velikogoričko Udruženja obrtnika, a Zagrebačka županija bila je jedan od pokrovitelja. U ime Zagrebačke županije za nedjeljnim turopoljskim stolom sjedio je zamjenik župana Rudolf Vujević.