Učenička zadruga iz Metkovića posjetila KrižU sklopu projekta Međužupanijske suradnje učeničkih zadruga koji zajednički provode Podružnica učeničkih zadruga Zagrebačke županije i Zagrebačka županija, članovi učeničke zadruge „Crveni ždral“ iz Metkovića posjetili su ovog vikenda svoje kolege iz OŠ Milke Trnine iz Križa.

U sklopu dvodnevnog programa učenici iz Metkovića razgledali su znamenitosti općine Križ, posjetili naftnu bušotinu Žutica i konjički klub Casus, sudjelovali u berbi jabuka koja je bila prilika za druženje s kolegama iz ostalih zadruga te posjetili Zagreb gdje im je omogućen obilazak Sabora RH.

Inače, cilj projekta je povezivanje učeničkih zadruga diljem Hrvatske, upoznavanje posebnosti krajeva kao i tradicijskih aktivnosti specifičnih za krajeve lijepe naše kojima se bave učeničke zadruge.