Proglašena elementarna nepogoda u Pušći i Pisarovini

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić proglasio je elementarnu nepogodu za dio područja općina Pušća i Pisarovina nastalu u mjesecu travnju 2013. godine uslijed odrona zemlje i stijenske mase čime je otežan promet i bitno poremećen život ljudi na tom području.

Županijsko i Općinska povjerenstva dužni su u zakonskom roku izvršiti procjenu štete i dostaviti ih nadležnim tijelima.

Svi sudionici zaštite obvezni su provoditi mjere zaštite utvrđene Zakonom o zaštiti od elementarnih nepogoda, u cilju smanjenja i sanacije šteta od elementarnih nepogoda – stoji u županovoj Odluci.

Inače, župan Kožić je do sada već proglasio elementarne nepogode zbog odrona zemlje i stijenske mase u Zaprešiću (za dio grada), Samoboru (za dio grada), Jastrebarskom te općinama Dubrava, Kravarsko , Luka i Marija Gorica.
 
Odluke o proglašenju elementarnih nepogoda možete vidjeti ovdje.