Dodijeljene stipendije Zagrebačke županijeŽupan Zagrebačke županije Stjepan Kožić potpisao je Ugovore o stipendiranju za školsku godinu 2012./2013. sa 81 novim stipendistom. Stipendije u iznosu od 500 kuna mjesečno dobilo je 45 učenika, dok je 36 studenata dobilo stipendije u mjesečnom iznosu od 1.000 kuna. Osim godišnjih stipendija, Zagrebačka je županija ove godine dodijelila i 28 jednokratnih stipendija, koje za 15 učenika iznose 3.000 kuna, a za 13 studenta 6.000 kuna.

U odnosu na prošlu godinu, Zagrebačka županija ove je godine dodijelila 31 stipendiju više te spomenutih 28 jednokratnih stipendija. Stipendiju nastavlja primati i 56 učenika te 63 studenta koji su zadovoljili uvjete za nastavak stipendiranja, što znači da će stipendiju Zagrebačke županije primati sveukupno 200 stipendista. Za tu svrhu Zagrebačka će županija izdvojiti 2.350.000,00 kuna.

Od 45 ovogodišnjih stipendija za učenike, prema kriteriju izvrsnosti dodijeljeno je 15 stipendija, a od toga 3 za zanimanja glazbenog smjera. Prema socijalnom kriteriju dodijeljeno je 24 stipendije, od čega 6 za deficitarna zanimanja kao što su autolimar, bravar, konobar, fasader, mesar, staklar, tokar, zidar, itd.

Od 36 stipendija za studente, 16 stipendija je dodijeljeno prema kriteriju izvrsnosti, od toga 4 stipendije za zanimanja glazbenog smjera, a prema socijalnom kriteriju dodijeljeno je 20 stipendija.Zagrebačka županija je u Proračunu za 2013. godinu predvidjela 109.950.639,00 kn, odnosno 37,45 posto ukupnog Proračuna, za Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu. Župan Kožić istaknuo je kako se županija trudi „maksimalno ulagati u obrazovanje mladih jer to znači ulaganje u vlastitu budućnost“. Dodao je, također, da se i u sljedećoj godini nastavlja s kapitalnom izgradnjom u školstvu te je istaknuo nedavno potpisan Sporazum u Svetoj Nedelji kojim se planira, u suradnji s Gradom Sveta Nedelja, izgradnja 16 milijuna kuna vrijedne školske sportske dvorane Područne škole Raktije.