Zagrebačka županija na Interliberu

Zagrebačka županija sudjeluje na 35. međunarodnom sajmu knjiga i učila – Interliber, koji se održava od 13. do 18. studenog na Zagrebačkom velesajmu. Štand županije nalazi se u paviljonu 6/18b.

Zagrebačka županija već jedanaest godina za redom na ovom sajmu osigurava prostor na štandu za prezentaciju izdavačke djelatnosti ustanova u kulturi kao što su pučka otvorena učilišta, knjižnice, muzeji, galerije te Ogranci Matice hrvatske u Zagrebačkoj županiji, ali isto tako i za predstavljanje lokalnih izdavača sa svog područja.

Inače, Zagrebačka županija jedina je županija u Hrvatskoj koja na ovaj način predstavlja, a ujedno i podupire, izdavačku djelatnost na svom području.

Sajam Interliber međunarodni je sajam knjiga i učila s najvećom ponudom novijih izdanja hrvatskih i inozemnih nakladnika te opreme i sredstava za nastavu i odgoj. Ovaj sajam održava se pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske.