Vodič za upoznavanje ptica

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjima i drugim zaštićenim prirodnim vrijednostima izdala je dvojezičnu publikaciju Vodič za upoznavanje ptica šireg područja Posebnog ornitološkog rezervata “Sava-Strmec”.

Vodič na jednostavan način, prvenstveno fotografijom, daje uvid u bogatu ornitofaunu ovoga prostora. Donosi fotografije osamdesetak ptica nastalih zahvaljujući volonterima-promatračima: Tomislavu Klanfaru, Davoru Krnjeti, Vladi Pirši i Tomici Rubiniću, koji već godinama prate raznolikost i brojnost populacije ptica.

Publikacija je promovirana u Svetoj Nedelji, kojom prilikom je najavljeno i skoro otvaranje poučne staze u Ornitološkom rezervatu “Sava-Strmec”, jednom od 31-nog zaštićenog područja pod nadzorom JU “Zeleni prsten”.

Ispred Zagrebačke županije promociji je prisustvovala potpredsjednica Skupštine Marija Ledinski-Anić.