Donacija koncentratora kisika i pulsnih oksimetara

Obrtnička komora Zagreb zajedno sa svojim udruženjima donirat će 6 koncentratora kisika i 6 pulsnih oksimetara za potrebe Doma zdravlja Zagrebačke županije i Specijalne bolnice za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra. Primopredaja uređaja održat će se u utorak, 29. prosinca 2020. godine ispred Specijalne bolnice u Gornjoj Bistri (Bolnička ulica 21) s početkom u 11:00 sati.

Koncentrator kisika je medicinsko pomagalo, uređaj koji služi za stvaranje kisika iz zraka elektro-mehaničkim putem, a predstavlja značajnu pomoć oboljelima od COVID-19.

U ime Zagrebačke županije primopredaji će nazočiti pročelnica UO za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Ksenija Čuljak i ovlašten za obavljanje poslova pročelnika UO za gospodarstvo i fondove EU Damir Fašaić.