Obilježavanje 18. studenog – Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

Delegacija Zagrebačke županije sudjelovat će u obilježavanju „Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine“ koji će se održati u nedjelju, 18. studenog 2018. godine u Vukovaru.

Delegacija će prisustvovati programu „Vukovar – mjesto posebnog pijeteta“ u dvorištu Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana te će sudjelovati u koloni sjećanja koju predvode hrvatski branitelji Vukovara i članovi obitelji poginulih, ubijenih i nasilno odvedenih hrvatskih branitelja Vukovara. Također, izaslanstvo će sudjelovati u polaganju vijenaca i ruža ispred Spomen obilježja na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata te prisustvovati svečanoj Svetoj misi za sve žrtve u Domovinskom ratu koju će predvoditi mons. dr. Egidije Ivan Živković, željezanski biskup.

U ime Zagrebačke županije obilježavanju će prisustvovati zamjenica župana Nadica Žužak i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Ksenija Čuljak.