Akcija uklanjanja otpada povodom Dana planeta Zemlje

Javna ustanova Zeleni prsten Zagrebačke županije  obilježit će Dan planete Zemlje akcijom uklanjanja otpada iz šume Žutica koja će se održati u petak, 20. travnja 2018. godine s početkom u 10:00 sati kod šumskog objekta Petica.

Akcija će se održati u suradnji s Upravom šuma Podružnicom Zagreb,  Šumarijom  Novoselec,  Gradom Ivanić-Gradom i tvrtkom IVA-KOP d.o.o.

Ova akcija nastavak je uspješnih zajedničkih akcija uklanjanja otpada iz divljih deponija. Do sada je odvezeno 70 tona mješovitog otpada posebno građevinskog i zemljanog materijala, odbačene odjeće, starih madraca, kartonske i papirnate ambalaže, dijelova namještaja, auto guma.

Inače, šuma Žutica dio je Nacionalne ekološke mreže Nature 2000. Specifična je po tome što je već 40 godina i naftno polje s više od 200 bušotina, a u njoj je unatoč tomu opstao bogat biljni i životinjski svijet.