Najava dokumentarnog filma o šumi Žutici

Konferencija za medije na kojoj će se najaviti premijera dokumentarnog filma „Čudesna šuma Žutica – između dvije poplave“ održat će se u utorak, 20. ožujka 2018. godine u prostoru Turističke zajednice Zagrebačke županije (Preradovićeva ulica 42, Zagreb) s početkom u 11:00 sati.

Film prikazuje biljni i životinjski svijet kroz godišnja doba – započinje u rano proljeće povlačenjem zimskih poplava, a završava s kasnom jeseni i dolaskom novih poplava.

Izdavač filma je JU Zeleni prsten Zagrebačke županije.

Zagrebačka županija proglasila je 2018. i 2019. godinu „Godinama prirodnih retencija u Zagrebačkoj županiji“, a upravo je šuma žutica dio europske ekološke mreže te iako je već 40 godina poznata kao naftno polje s više od 200 bušotina, u njoj i dalje opstaje bogat biljni i životinjski svijet.

U ime Zagrebačke županije konferenciji će prisustvovati zamjenica župana Nadica Žužak.