Edukacija o sigurnosti u prometu za najmlađe

Svečanost podjele simboličnih vozačkih dozvola polaznicima preventivne edukacije o sigurnosti u cestovnom prometu za djecu nižeg osnovnoškolskog uzrasta pod nazivom „Program prometne kulture za najmlađe“ održat će se u srijedu, 17. svibnja 2017. godine u OŠ Ksavera Šandora Đalskog (Dragutina Stražimira 24, Donja Zelina) s početkom u 10:30 sati.

Program čine 2 dijela: prvi je multimedijsko predavanje o prometnim pravilima i ponašanju u prometu, dok je drugi dio praktičan, tj. uključuje samostalno upravljanje vozilima za obuku na prometnom poligonu uz nadzor instruktora i policijskih službenika.

Inače, na području Zagrebačke županije u 2017. godini provest će se 18 ovakvih preventivnih edukacija, a Program se provodi pod pokroviteljstvom Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa, Ministarstva znanosti i obrazovanja, Zagrebačke županije te jedinica lokalne samouprave na čijem području su škole uključene u Program.

U ime Zagrebačke županije simbolične vozačke dozvole polaznicima podijelit će župan Stjepan Kožić.