Zlatna medalja za velikogorički VIS Jane

Vokalno instrumentalni ansambl Jane iz Velike Gorice osvojio je zlatnu medalju u kategoriji folklornog pjevanja na 8. Olimpijadi zborova koja se od 9. do 19. srpnja ove godine održala u glavnom gradu Latvije – Rigi.

Na 8. Svjetskim zborskim igrama (World Choir Games), popularno nazvanoj Olimpijadi zborova, sudjelovalo je oko 500 zborova iz 75 zemalja svijeta sa oko 27.000 sudionika. Riječ je o najvećem zborskom natjecanju na svijetu koje se održava svake dvije godine.

Velikogorički ansambl Jane, koji ove godine slavi desetu godišnjicu osnutka, osvojio je i najbolji plasman među ostalim predstavnicima iz Hrvatske te se, nakon tri olimpijska srebra iz Austrije, Kine i Amerike, vraća u Hrvatsku s toliko željenim olimpijskim zlatom.