Nagrađeni sportaši Streljačkog društva „Dubrava 1094“

sportaši

Zamjenik župana Zagrebačke županije Rudolf Vujević primio je danas i prigodno nagradio sportaše, članove Streljačkog društva „Dubrava 1094“, koji su na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u samostrelu u francuskom Avonu osvojili svjetske medalje.

Domagoj Pereglin svjetski je seniorski prvak, dok je njegova mlađa sestra Valentina Pereglin svjetska kadetska prvakinja. U ekipnoj konkurenciji Domagoj je osvojio drugo, a Valentina prvo mjesto.

Marijan Kajfeš osvojio je drugo mjesto u kadetskoj konkurenciji tj. prvo u ekipnoj konkurenciji. Tihana Odlešić osvojila je 5 mjesto u seniorskoj konkurenciji i prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji. Ivan Kelčić osvojio je deseto mjesto u juniorskoj konkurenciji i drugo u ekipnoj konkurenciji.

Inače, na natjecanju je nastupilo oko 150 natjecatelja iz 15 zemalja.

Zamjenik Vujević zahvalio se sportašima na osvojenim odličjima te je istaknuo kako je na ovom natjecanju Hrvatskoj otišlo četvrtina ukupnih medalja. Naime, Hrvatska je bila najuspješnija u disciplini „field“ samostrela sa 8 medalja – 4 zlata, 4 srebra.