Proglašeni najbolji sportaši osnovnih i srednjih škola

nagrađeni sportaši

U Osnovnoj školi Bogumila Tonija u Samoboru jučer je održana svečanost na kojoj su dodijeljena priznanja najboljim športašima i športašicama, športskim ekipama, školskim športskim društvima i pedagozima tjelesne i zdravstvene kulture osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije za školsku godinu 2008/2009. U Ime Zagrebačke županije, svečanosti je nazočio predsjednik Županijske skupštine Damir Mikuljan.

Josip Habljak, učenik Gimnazije Velika Gorica (košarkaš, rukometaš, odbojkaš) i Maša Granić, do ove školske godine učenica iste škole, sada studentica (odbojkašica), najbolji su sportaši srednjih škola Zagrebačke županije, dok su najboljima u konkurenciji učenika osmogodišnjih škola, na svečanosti u Samoboru, proglašeni Loren Leskovar, učenik OŠ Sveta Nedelja (atletičar), Dora Stipković, učenica OŠ Ljube Babića iz Jastrebarskoga (atletičarka) i Lucija Kosaber, učenica OŠ Bogumila Tonija iz Samobora (sportska gimnastika).

Ekipno, najbolji u konkurenciji srednjih škola su stolnotenisači ŠŠK “Martin” SŠ Dugo Selo i članice badminton ekipe ŠŠD “Jastreb” SŠ Jastrebarsko, a među osnovcima tenisači ŠŠD “Juraj Habdelić” OŠ Jurja Habdelića iz Velike Gorice i gimnastičarke ŠŠD “Lob” OŠ Bogumila Tonija iz Samobora.

Najbolje školsko sportsko društvo, u konkurenciji 46 osnovnih škola, je ŠŠD “Žabac” OŠ Sveta Nedelja, a u konkurenciji 13 srednjih škola ŠŠD “Ban” SŠ “Ban Josip Jelačić” iz Zaprešića.

Priznanja učiteljima za poseban doprinos školskom sportu u 2008./2009. primili su Zoran Rajčević, profesor tjelesne kulture samoborske osmoljetke Bogumila Tonija i Zdravko Frajt, profesor tjelesne kulture Srednje strukovne škole Samobor. Priznanja najuspješnijim sportašima uručio je predsjednik Županijske skupštine Damir Mikuljan.

«I u idućoj godini nastavljamo s gradnjom škola i sportskih dvorana. Po tome smo jedna od najdinamičnijih županija u RH. Naravno, gradit ćemo uz podršku našega najznačajnijeg partnera, Vlade RH», poručio je Mikuljan, posebno zahvalivši roditeljima koji djeci, odricanjem i financijskom podrškom, omogućavaju bavljenje sportom.

nagrađeni sportaši