Otvoreni poziv: Interreg V-A Slovenija – Hrvatska

Objavljen je otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga Programa suradnje Interreg V-A Slovenija – Hrvatska za razdoblje 2014.-2020.

Predmet otvorenog poziva je sufinanciranje operacija koje učinkovito doprinose cjelokupnom cilju programa: promicati održivo, sigurno i rezonantno granično područje usvajajući pametne pristupe za očuvanje, mobilizaciju i upravljanje prirodnim i kulturnim resursima radi dobrobiti ljudi koji žive i rade na tom području ili ga posjećuju.

Program suradnje Interreg SI-HR financira Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) za što je osigurano 33,087.636,00 eura. Program može sufinancirati samo prihvatljive troškove, pri čemu Unija sufinancira sredstvima EFRR-a maksimalno 85% od ukupno prihvatljivih troškova; barem 15% mora se osigurati iz drugih izvora.

Programsko područje Programa suradnje Interreg SI-HR obuhvaća sljedeće teritorijalne jedinice na razini NUTS 3 regije:

-u Republici Sloveniji: Pomurska region, Podravska region, Savinjska region, Zasavska region, Posavska region, Jugovzhodna Slovenija region, Osrednjeslovenska region, Primorsko-notranjska region, Obalno-kraška region;

-u Republici Hrvatskoj: Primorsko-goranska županija, Istarska županija, Grad Zagreb, Zagrebačka županija, Krapinsko-zagorska županija, Varaždinska županija, Međimurska županija i Karlovačka županija.

Program se izvodi na osnovi otvorenog javnog poziva, što znači da je projektne prijedloge moguće neprekidno podnositi od otvaranja poziva sve dok postoje slobodna sredstva.

Prvi rok za podnošenje projektnih prijedloga je 11. ožujaka 2016.

Natječajnu dokumentaciju te priručnike o provedbi projekata za korisnike možete preuzeti ovdje.