Obilježavanje Martinja u Zagrebačkoj županiji

Martinje ili blagdan svetog Martina, uz Vincekovo jedan od najvažnijih vinogradarskih blagdana, i ove godine se tradicionalno slavi u mnogim gradovima i manjim mjestima Zagrebačke županije. Simboličko pretvaranje mošta u mlado vino neizostavan je pučki običaj ovog vinorodnog kraja, pogotovo uz Zelinsku, Plešivičku i Samoborsku vinsku cestu.

Budući da ove godine Martinje pada na srijedu, 11. studenoga, brojna seosko-turistička domaćinstva, vinotočja te turističke zajednice organizirale su bogat program tijekom cijelog tjedna i vikenda. Za sve ljubitelje dobre vinske kapljice bit će organizirane tradicionalne ceremonije krštenja i ocjenjivanja mošta, uz živu glazbu i obilje domaće hrane, a u nekim mjestima organizirane su predstave i izložbe na temu Martinja.

Više informacija o brojnim događanjima potražite ovdje ili na interaktivnoj karti.