Dobrovoljno darivanje krvi

U prostorijama Zagrebačke županije u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Zagreb i Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu održano je treće darivanje krvi u 2015. godini.

Akciji su se tradicionalno odazvali zaposlenici Zagrebačke županije i Hrvatske lutrije, a prikupljeno je 86 doza krvi.

Iz Gradskog društva Crvenog križa Zagreb ističu kako su zadovoljni količinom prikupljenih doza te kako se akcijama prikupljanja krvi na ovoj lokaciji odaziva sve veći broj novih dobrovoljnih darivatelja.

U mjesecu listopadu obilježava se nacionalni Dan dobrovoljnih darivatelja krvi u sjećanje na prvu akciju koja je u Hrvatskoj provedena 23. listopada 1953. godine u Sisku. Inače, krv mogu darivati sve zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.