Obilježen Dan njemačkog jedinstva

U prigodi Dana njemačkog jedinstva, kojim se obilježava ujedinjenje Istočne i Zapadne Njemačke, te Dana neovisnosti RH, prigodno druženje organizirali su predstavnici njemačke nacionalne manjine grada Zagreba i Zagrebačke županije - Ivan Rittig i Goran Beus Richembergh.

Njemačka nacionalna manjina svoga predstavnika u Zagrebačkoj županiji ima tek od nedavno, od izbora za članove vijeća i predstavnike nacionalnih manjina u jedinicama lokalne i područne samouprave, održanih 31. svibnja.

Na prostoru županije stotinjak je Nijemaca, no za druženja je rečeno kako je prostor županije i grada Zagreba obilježen bogatom baštinom koju su ostavili pripadnici njemačke nacionalne manjine. Stoga njihovi predstavnici, najavljeno je, pokreću projekt kojim široj javnosti žele približiti poznate Nijemce, ali i Hrvate njemačkih korijena koji su na ovim prostorima ostavili neizbrisiv trag u graditeljstvu, kulturi, umjetnosti...

Druženju su prisustvovali i predstavnici drugih nacionalnih manjina koje djeluju u Zagrebačkoj županiji.